Sofia AI - întreabă-mă şi te ajut!
Made by Goodroid

Licitaţie publică deschisă pentru vânzarea unui imobil

25/02/2025

Primăria municipiului Bistriţa, organizeazã în data de 20.03.2025, orele 14,00, la sediul din Piaţa Centralã nr.6 licitaţie publică deschisă pentru vânzarea imobilului, construcție și teren aferent, situat în municipiul Bistriţa, str. Dobrogeanu Gherea nr.18, ap.II, proprietate privată a Municipiului Bistriţa, identificat în CF nr.79661-C1-U3 și nr.79661 Bistrița.
Vânzarea se face conform prevederilor O.U.G. 57/2019 și H.C.L. nr. 23/13.02.2020 și H.C.L. nr.163/29.08.2024.
Documentele licitaţiei se pot procura de la Primăria municipiului Bistriţa, Direcţia Patrimoniu, str.Gh.Şincai nr.2, etaj, sau pe site-ul instituției primariabistrita.ro/ la secțiunea anunturi/toate anunturile, începând cu data de 25.02.2025, între orele 9.00 -16.00.
Documentele de participare la licitație se vor depune la Registratura Serviciului public municipal “Direcţia Patrimoniu” din str.Gh.Şincai nr.2, parter, Ghișeul nr.7, până la data de 19.03.2025, ora 16.00.
Relaţii suplimentare puteţi obţine la telefon 0374/548.234.
https://primariabistrita.ro/primaria/achizitii-publice/achiziii-procedurale/proceduri-anul-2025/

Modul de colectare a deșeurilor textile

Modul de colectare a deșeurilor textile pe raza UAT Bistrița este următorul:      Colectarea se va face de la platformele de colectare a deșeurilor pentru cetățenii cu domiciliul în zonele…

02/09/2026
ANUNȚ

În data de 30.09.2026 expiră perioada de utilizare a locurilor de parcare de reședință pentru zona N – Subcetate, (Str. Busuiocului, Al. Macului, Al. Panseluței, Al. Bujorului, Str. Magnoliei). Prin…

01/09/2026
ANUNȚ

În data de 30.09.2026 expiră perioada de utilizare a locurilor de parcare de reședință pentru zona L, delimitată de străzile: Ecaterina Teodoroiu, Piața Morii, Vasile Conta, Ion Minulescu şi C.…

01/09/2026
Concurs ”BISTRITA VERDE !”

Dorim să aducem la cunoștița publică faptul că în perioada 01-15.09.2026 se desfășoară votul on-line, la toate cele trei secțiuni ale concursului „BISTRIȚA VERDE”: Pentru a putea participa la votul…

31/08/2026
Ștrandul Municipal Codrișor găzduiește Campionatul militar de pentatlon etapa pe Statul Major al Forțelor Terestre

În data de 02.09.2026, în intervalul orar 09.00 – 14.00, Ștrandul Municipal Codrișor va fi închis pentru public. Până la ora 14.00 se va asigura accesul la bazin doar loturilor sportive care…

31/08/2026
Program de lucru săptămâna 31.08.2026-04.09.2026

 Reparații curente:       →   Amenajare platforme amplasare WC ecologice în Unirea și Viișoara, capăt linia verde       →   Îndreptat și remontat stâlpi din fontă, beton și plastic.       →   Reparații…

31/08/2026