Sari la conținut
Acasă » ANUNŢURI » Se execută lucrări de extindere a rețelei apă și canal pe strada Agronomului

Se execută lucrări de extindere a rețelei apă și canal pe strada Agronomului

În cadrul Proiectului regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată din județul Bistrița-Năsăud: ”Extindere și reabilitare rețele de alimentare cu apă și canalizare în UAT Bistrița”, Direcția de Infrastructură și Servicii Bistrița a emis autorizație de spargere pentru extindere rețele apă și canal pe strada Agronomului.
Întrucât aceste lucrări nu pot fi executate fără blocarea traficului auto, în perioada 11 – 31 octombrie 2024, traficul auto va fi restricționat și transportul public local, linia 2A, va circula până la intersecția cu DN 17, la stația de transport nr. 52 Unirea-Casa Agronomului, unde va întoarce.
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat și rugăm participanții la trafic să dea dovadă de înțelegere.