PROCEDURĂ DE EXPROPRIERE DECLANȘATĂ DE CONSILIUL JUDEȚEAN BISTRIȚA NĂSĂUD

Județul Bistrița-Năsăud anunță declanșarea procedurii de expropriere pentru cauză de utilitate publică a imobilelor proprietate privată care se suprapun pe amplasamentul lucrării de interes județean „Modernizare DJ 173B, km 2+728 – 10+000, Bistrița-Tărpiu, județul Bistrița-Năsăud”, expropriator fiind Județul Bistrița-Năsăud.                                                                                                                                                                                                                                                Listele cuprinzând imobilele ce urmează a fi expropriate, situate pe raza Municipiului Bistrița și a Comunei Dumitra, precum și Planul cu amplasamentul lucrării de utilitate publică de interes județean pot fi consultate pe pagina de internet a Consiliului Județean Bistrița-Năsăud:

www.portalbn.ro / Monitorul Oficial Local / Hotărârile Autorității Deliberative / Hotărârea nr. 109 din 27.07.2023 aici

și documentația anexă aici