NOUA CAMPANIE DE COLECTARE A DESEURILOR VOLUMINOASE

In perioada, 14 decembrie – 19 decembrie, operatorul de salubritate S.C. SUPERCOM S.A. organizeaza o noua campanie de colectare a deseurilor voluminoase, altele decat echipamente electrice sau electrocasnice.

In aceasta campanie se vor colecta urmatoarele tipuri de deseuri voluminoase:

• Mobilier de gradina: scaune, mese, figurine, custi de animale, etc.;
  • Mobilier de locuinte: dulapuri, mese, scaune, canapele, paturi, saltele, fotolii, tablouri, lustre, etc.;
  • Jucarii de mari dimensiuni: tobogane, piscine hobby, biciclete, trotinete, tractorase si masinute de jucarie, etc.;
  • Elemente de stolerie (confectionate de tamplar): tocuri, usi, ferestre, etc.;
  • Obiecte de mari dimensiuni pentru recreere/joaca/intretinere corporala: leagane, carucioare de copii, balansoare, mese de masaj, etc.;
  • Obiecte textile: covoare, presuri, carpete, etc.

Programul Campaniei

Pentru cetatenii care locuiesc la bloc, deseurile voluminoase vor fi ridicate direct de pe platformele publice din apropiere, acolo unde sunt colectate in mod uzual, dupa urmatorul grafic:

LUNI – MARTI 14-15 decembrie 2020

Vor fi ridicate obiectele voluminoase din perimetrul cuprins intre strazile: Garii – Artarilor – Eroilor – Dimitrie Cantemir – Tarpiului – Drumul Cetatii – Calea Clujului – s ens giratoriu Calea Clujului – Libertatii  – Petru Maior – Podul Berariei – Faleza – Zavoaie – Tanase Tudoran – Ion Pop Reteganu – Mihai Viteazu – Valea Budacului – Mihai Viteazu – Ion Vidu – Codrisor – Podul Budacului – Ion Ratiu – Alexandru Odobescu – Garii.

MIERCURI – JOI 16-17 decembrie 2020

Vor fi ridicate obiectele voluminoase din perimetrul cuprins intre strazile: Alexandru Odobescu – Garii – B-dul Republicii – Piata Petru Rares – 1 Decembrie – Calea Moldovei – Avram Iancu – Podul Jelnei – Ghinzii – Valea Ghinzii – Valea Jelnei – Constantin Roman Vivu – Ion Minulescu – Parcului – ion Ratiu – Alexandru Odobescu.

VINERI – SAMBATA 18-19 decembrie 2020

Vor fi ridicate obiectele voluminoase din perimetrul cuprins intre strazile: B-dul Republicii – Piata Petru Rares – 1 Decembrie  – Calea Moldovei – Lucian Blaga – Simion Mandrescu  – Subcetate – Busuiocului – Tarpiului – Dimitrie Cantemir – Eroilor – Ion Slavici – Crinilor – Piata Petru Rares – B-dul Republicii.

Pentru localitatile componente municipiului Bistrita, comunicam urmatorul program de colectare a deseurilor voluminoase:

Luni, 14.12.2020 Cartier Sarata

Marti, 15.12.2020 Cartier Ghinda

Miercuri, 16.12.2020 Cartier Slatinita

Joi, 17.12.2020 Cartier Viisoara si Cartier Sigmir

Vineri si sambata,18.12.2020 – 19.12.2020 Cartier Unirea.