Închiderea circulației pentru realizarea părții carosabile, a trotuarelor și a pistelor de       bicicliști pe str. Gheorghe Șincai, în perioada 18 iulie 2022 – 18 octombrie 2022

Municipiul Bistrița are în execuție lucrările pentru obiectivul de investiții Linia Verde de Transport Public utilizând mijloace de transport cu motor electric sau hibrid cu normă de poluare redusă”. Execuția lucrărilor pentru amenajarea pistelor de bicicliști și a traseului de circulație pentru autobuzele electrice prevăd modificarea unor străzi din municipiul Bistrița și reconfigurarea lor, fapt pentru care aducem la cunoștință cetățenilor:

• închiderea circulației pentru realizarea părții carosabile, a trotuarelor și a pistelor de bicicliști pe str. Gheorghe Șincai, în perioada 18 iulie 2022 – 18 octombrie 2022.

În acest sens, rugăm ca toți participanții la trafic să dea dovadă de înțelegere și să respecte noile reglementări cu privire la devierea circulației.

PRIMAR,                                                                                                                                                                                                                                              Ioan Turc