Sari la conținut
Acasă » ANUNŢURI » Anunț de selecție societate de administrare – partener pentru Incubatorul de Afaceri Bistrița IndustriaNova Hub

Municipiul Bistrița anunță organizarea unei sesiuni de selecție a societății de administrare – partener pentru obiectivul de investiții  „Incubator de afaceri Bistrița IndustriaNova Hub” în vederea încheierii Contractului de Administrare și a Acordului de Parteneriat, în conformitate cu Ghidul Solicitantului – Sprijinirea dezvoltării incubatoarelor de afaceri – Programul Regional Nord-Vest 2021-2027 – Apel de proiecte nr. PRNV/2023/132.B.1/1.

Municipiul Bistrița își propune dezvoltarea unui incubator de afaceri cu portofoliu mixt, canalizat preponderent pe domenii de specializare inteligentă, care are drept scop dinamizarea şi consolidarea sectorului IMM din economia locală, a antreprenoriatului în domenii cu valoare adăugată ridicată.

Selecția societății de administrare se realizează cu respectarea regimului incompatibilităților și conflictului de interese și a următoarelor principii: transparență, nediscriminare, tratament egal, eficiența utilizării fondurilor.

Mai multe detalii, aici:

Anexa 1 - Anunt selectia IndustriaNova Hub