Acasă » ANUNŢURI » Linia Verde – Lucrări pe Calea Moldovei

Linia Verde – Lucrări pe Calea Moldovei

Primăria municipiului Bistrița are în execuție lucrările pentru obiectivul de investiții „Linia verde de transport public utilizând mijloace de transport cu motor electric, hibrid sau normă de poluare redusă”. Execuția lucrărilor pentru amenajarea pistelor de bicicliști și a traseului de circulație pentru autobuzele electrice prevăd modificarea unor străzi din municipiul Bistrița și reconfigurarea lor.
Pentru realizarea părții carosabile, a trotuarelor și a pistelor de bicicliști pe str. Calea Moldovei, circulația va fi închisă pe tronsonul cuprins între sensul giratoriu de la intersecția str. Avram Iancu cu Gen. Grigore Bălan și str. Calea Moldovei (zona OMV) în perioada 07.09 – 07.11.2022.
Participanții la trafic sunt rugați să dea dovadă de înțelegere și să respecte noile reglementări rutiere.