Anunț restricționare circulație Ghinzii-Valea Jelnei

În vederea finalizării execuției de amenajare și sistematizare a circulației la intersecția dintre strada Ghinzii cu strada Valea Jelnei, lucrări care constau în turnarea stratului de uzură la obiectivul de investiții „Consolidare DJ 173, suprapunere cu strada Valea Jelnei între km 1+168 si km 1+320 în urma alunecărilor de teren’’, municipiul Bistrița,  municipiul Bistrița aduce la cunoștință cetățenilor:

1. Restricționarea circulației la intersecția străzii Ghinzii cu strada Valea Jelnei, în data de 22 iulie 2022.
  2. Închiderea circulației la intersecția străzii Ghinzii cu strada Valea Jelnei, între orele 8 -12 în data de 23 iulie 2022.

În acest sens, rugăm ca toți participanții la trafic să dea dovadă de înțelegere și să respecte noile reglementări cu privire la restricționarea circulației.

PRIMAR,

Ioan Turc